Brońmy Chrystusowego Krzyża!

25 grudnia 2011

Jesteś tutaj: Strona główna 9 Aktualności 9 Brońmy Chrystusowego Krzyża!

Cały czas trwa organizowana przez katolicki tygodnik "Niedziela" akcja zbierania podpisów pod petycją skierowaną do władz w Polsce domagającą się poszanowania krzyża w przestrzeni publicznej. Petycje są zbierane także w naszej parafii po mszach świętych w zakrystii oraz na salce parafialnej (po potwierdzeniu tego przez księdza proboszcza). Każdy jednak może we własnym zakresie pobrać wzór petycji z internetu, podpisać (przekazać także do podpisu rodzinie, znajomym, przyjaciołom) i przesłać na podany adres redakcji "Niedzieli".

Petycję można pobrać z tego linku.

Niech los Chrystusowego Krzyża nie będzie nam, katolikom obojętny, nie pozwólmy by ten sybol próbowano rugować z życia publicznego! Polska była, jest i będzie krajem o katolickich fundamentach, żadna władza nie ma prawa tego faktu podważać i zmieniać.