Spotkanie opłatkowe w Popowie Starym – styczeń 2012 roku.

19 lutego 2012

Jesteś tutaj: Strona główna 9 Aktualności 9 Spotkanie opłatkowe w Popowie Starym – styczeń 2012 roku.

Spotkanie opłatkowe w Popowie Starym styczeń 2012 roku.

Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem ks. proboszcz przełożył na 13 stycznia. W parafii jeszcze trwa kolęda. Mimo tak natężonego czasu  pracy  w niedziele 15 stycznia odbyło się w Sali wiejskiej w Popowie, spotkanie opłatkowe Wspólnoty Matek i Ojców Żywego  Różańca. W uroczystości tej gościł Chórek Dziecięcy „Iskierki” z Poznania z parafii Świętej Trójcy.  Chórkiem tym dyryguje p. Anna  Jankowska. Wszystkie kolędy i pastorałki były wykonywanie bardzo czysto i starannie. Całą uroczystość zorganizował ks. proboszcz Krzysztof Glinkowski , sołtys wsi p. Jan Haremza i Matki Żywego Różańca przy pomocy Koła Gospodyń Wiejskich.
Na początku Chórek odśpiewał dwie kolędy, ks. proboszcz wraz z wszystkimi uczestnikami odmówił modlitwy, następnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Ks. proboszcz podzielił się opłatkiem z każdym z uczestników osobno.

Cała uroczystość była podzielona na dwie części: były występy Chórku „Iskierki” , a dorośli częstowali się pieczywem, kawą i herbatą: druga część, dzieci i młodzież się posilali a dorośli śpiewali kolędy.

Goście w tym czasie złożyli swoje podpisy w kronice naszego kościoła. Aby wszyscy mogli śpiewać ks. proboszcz na każdym stoliku położył piękne śpiewniki z tekstami kolęd.

Wszystko co miłe prędko się kończy. Mimo ,że całość trwała ponad dwie godziny, to ten czas gdzieś „uciekł”

Całą uroczystość zakończył,  ks. proboszcz, wszystkim podziękował, a na koniec udzielił błogosławieństwa Bożego.

Opowiedziała: Maria Wojciechowska