Zdjęcia w galerii – prośba do parafian

23 lutego 2012

Jesteś tutaj: Strona główna 9 Aktualności 9 Zdjęcia w galerii – prośba do parafian

W związku z rozbudową i uzupełnianiem treści naszej strony, zwracam się do wszystkich parafian (a także tych, którzy do naszej parafii nie przynależą) o udostępnienie zdjęć (w wersji tradycyjnej i/lub cyfrowej) w celu umieszczenia ich w naszej galerii foto. Zdjęcia można przekazywać:
 

  • Fotografie tradycyjne – w opisanej kopercie z zaznaczonym imieniem i nazwiskiem osoby przekazującej (można dopisać, że zastrzega sobie anonimowość – będzie to jak najbardziej uszanowane), nazwą wydarzenia zawartego na zdjęciach (np. I Komunia Święta, bierzmowanie, Boże Ciało itp.) oraz datą wykonania zdjęcia (jeżeli nie znamy dokładnej daty dziennej, proszę o podanie przynajmniej roku z którego zdjęcie pochodzi);
  • Fotografie cyfrowe – na płycie CD/DVD (opisana danymi jak wyżej) lub mailowo na adres [email protected] (w treści proszę również wpisać powyższe dane). Minimalna rodzielczość cyfrowych fotografii to 1024×768 pikseli. W przypadku korzystania z drogi mailowej, proszę o spakowanie wszystkich zdjęć w jeden plik ZIP, RAR, 7z lub dowolny inny format kompresji plików. Dużą ilość zdjęć można przesyłać "na raty" w kilku wiadomościach (zależnie od możliwej wielkości załącznika do pojedynczego maila).

[note_box]Przekazane fotografie tradycyjne zostaną zeskanowane, a następnie zwrócone właścicielom. Standardowo przyjmuję, że powinno zająć to około tygodnia, dlatego po tym czasie można zgłosić się po ich odbiór do Biura Parafialnego. Jeżeli zaistnieje potrzeba zwrócenia płyty CD/DVD, proszę o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu (np. poprzez informację zawartą w opisie płyty).[/note_box]

Mam nadzieję, że zdjęcia przekazane przez parafian w znaczący sposób ubogacą naszą stronę i przyczynią się do jeszcze większej jej oglądalności i popularności. Warto zatem sięgnąć do rodzinnych albumów i archiwów by pomóc w rozbudowie fotograficznego zasobu naszej parafii. Być może trafią się zdjęcia, które od bardzo dawna nie widziały światła dziennego, a które dzięki swojej wartości historycznej znacznie ubogacą naszą wiedzę jako wspólnoty parafialnej. Rzecz jasna zakres czasowy nie jest niczym ograniczony – można przesyłać zdjęcia tak tegoroczne, jak i te sprzed kilku(-nastu, -dziesięciu) lat. Czekam zatem i liczę na pozytywny odbiór i oddźwięk niniejszej inicjatywy.

[info_box]ps. Dodatkowe pytania można zadawać w komentarzach do tego wpisu.[/info_box]