Pasja Jezusa Chrystusa

28 marca 2013

Jesteś tutaj: Strona główna 9 Filmy 9 Pasja Jezusa Chrystusa

Obowiązkowa pozycja filmowa dla każdego Katolika, do obejrzenia której nie trzeba chyba nawet zbytnio namawiać.

Film rozpoczyna się w momencie modlitwy Chrystusa w Ogrodzie Getsemani po Ostatniej Wieczerzy, gdzie opiera się namowom szatana. Zdradzony przez Judasza Iskariotę Jezus zabrany zostaje do Jerozolimy, gdzie pod zarzutem bluźnierstwa skazany zostaje na śmierć i postawiony przed obliczem Poncjusza Piłata, który – nie doszukując się w Chrystusie winy – wyrok pozostawia tłumowi, to tłum ma wybrać, kto zostanie ukrzyżowany: Chrystus, czy morderca Barabasz. Tłum ułaskawia Barabasza, a Chrystus poddany zostaje karze chłosty. Gdy Chrystus zmaltretowany ponownie wraca przed oblicze Piłata, ten pyta tłum: Czy to nie wystarczy? Nie wystarcza – Piłat umywa ręce i każe wykonać wolę tłumu. Chrystus dostaje krzyż, który dźwigać ma ulicami Jerozolimy na szczyt Golgoty. Tam też zostaje do niego ostatecznie przybity i umiera, wypowiadając bezpośrednio przed śmiercią słowa: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha Mego.

Całość jest w jakość HD wraz z polskimi napisami (trzeba je włączyć po uruchomieniu filmu przyciskiem z ikoną kartki papieru w odtwarzaczu).

Film najlepiej oglądać w najlepszej jakości (HD 720) na pełnym ekranie. Osoby, które chciałyby pobrać film na dysk mogą to zrobić klikając na jeden z odnośników poniżej:

Aby obejrzeć na komputerze film z napisami polecam programy Media Player Classic lub VLC.